O bloguOdkrywanie arkanów psychologii jest niezwykle fascynującą aktywnością poznawczą. Jednakże dostęp do rzetelnej wiedzy psychologicznej we współczesnym świecie, wydaje się być utrudniony. Mimo, iż półki księgarni sklepowych uginają się od nowych publikacji. Jednak wiele poradników psychologicznych przekazuje nieaktualną już wiedzę lub ją zniekształca. Dlatego ważną kompetencją w obecnym świecie, którą powinniśmy wykształcić- jest umiejętność krytycznego myślenia. Dostęp do wiarygodnych źródeł psychologicznych i umiejętność ich wyszukiwania jest dużą wartością.

Od zawsze byłam sceptycznie nastawiona wobec promowanych medialnie koncepcji psychologicznych, czy też metod, które oferują nam szybką i pewną zmianę na lepsze. Głęboko wierzę, iż rzetelna wiedza psychologiczna może pomagać innym i podnosić, jakość ich życia. Dlatego powstał ten blog. Jest on skierowany do miłośników psychologii

i nauk pokrewnych, którzy interesują się otaczającą rzeczywistością, a wyjaśnień zjawisk społecznych poszukują w wiarygodnych badaniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz